To lepsze niż Archiwum IPN. Wszystko o GRG... >> zobacz

Hiram Bullock & Leszek
GRG, Wrocław 2006,
foto: Artur Guz >> więcej

22.06–04.07.2006
Powrót do 'korzeni'...
Leszek na MBBF – 'Garden Stage'...

22.06–04.07.2006
John 'Broadway' Tucker'...
Wielki 'Mistrz' i 'Nauczyciel'.
>> wszystko o MBBF i BTL

David Price
foto: Wojtek Rojek >> więcej

Leszek
[Visegrad Blues Band]
foto: Wojtek Rojek >> więcej

Gwyn Ashton
[Hommage a J. Hendrix 2006]

Serdecznie zapraszamy do wspólnego redagowania działu Newsy...
Interesują nas nie tylko informacje dotyczące Leszka, również Wasze lokalne inicjatywy - organizowane imprezy i koncerty... Przysyłajcie wszelkie informacje mogące ułatwić lub ubarwnić życie 'naszej gitarowej społeczności' >> newsy przesyłajcie tu.

02.05.2012
NOWY REKORD 10 EDYCJI GRG


1 maja 2012 r.na wrocławskim Rynku zebrało się 7273 gitrzystów. Ustanowiony został nowy rekord. Pobiliśmy nasz własny z roku 2009 r., kiedy to wspólnie 'Hey Joe' zagrało 6346 gitar.
Pierwszego dnia na Thanks Jimi Festival na scenie wystąpił jak zawsze od 10 lat - pomysłodawca i dyrygent tej jedynej orkiesrty na świecie - Leszek Cichoński, a także: Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake), Gwyn Ashton (gitarzysta i wokalista), jeden z najlepszych gitarzystów grających w stylu Jimiego Hendrix'a – Stan Skibby, Marcus Miller, brat J.Hendix'a – Leon Hendrix; Muniek Staszczyk, Wojciech Pilichowski, Tomek Lipa Lipnicki, Michał Urbaniak, Michał Jelonek, oraz wielu innych muzyków, którzy każdego roku 1 maja towarzyszą Leszkowi na scenie. Wkrótce zdjęcia.
Pierwsze nagranie z GRG 2012
Dziekujemy Leszku za niepowtarzalne emocje :).


18.04.2012
DOLNOŚLĄSKI DESANT GITAROWY WARSZTATY


Podobnie jak w zeszłym roku Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, poprowadzi na Dolnym Śląsku bezpłatne warsztaty gitarowe, które pomogą wszystkim chętnym przygotować się do wzięcia udziału w imprezie. W tym roku dziesiątej edycji Gitarowego Rekordu towarzyszyć będzie dwudziestolecie działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego w związku z czym planowany jest Zlot jego uczniów.

“Rozkład jazdy” Gitarowego Desantu:
19.04. Żmigród ŻOK , godz. 17.00
20.04. Ząbkowice Sląskie ZOK godz. 16.00
24.04. Oława OK godz. 17.00


04.04.2012
"Gram, bo lubię... i tralalla!“ - Jubileusz edukacyjny Leszka Cichońskiego na GRG


Tegoroczny Thanks Jimi Festival upłynie pod znakiem rocznic. Dziesiątej edycji Festiwalu i Gitarowego Rekordu Guinnessa towarzyszyć będzie dwudziestolecie działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego.

Przez ostatnie 20 lat Leszek prowadził aktywną działalność edukacyjną, dzięki której dziesiątki tysięcy osób miało okazję nauczyć się gry na gitarze lub doszlifować swój warsztat. Adepci sztuki gitarowej mogli szkolić się poprzez cykl programów „Blues–Rock“ Guitar“ nadawany w latach 1996-1998 w Telewizji Edukacyjnej TVP1 i TV Polonia oraz przez podręczniki Leszka Cichońskiego wydawane przez Wydawnictwo „Midi-Max“ i Poltel. Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauki gry na gitarze było jednak uczestnictwo w warsztatach, które Leszek Cichoński prowadził w całej Polsce

Z okazji okrągłego jubileuszu pracy pedagogicznej Leszka Cichońskiego, 1. maja, podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się „Zlot Uczniów“, któremu towarzyszyć będzie hasło: „Bo gitara mnie rozwala, gram, bo lubię... i tralalla!“.

Wszyscy, których zainspirowały do grania warsztaty, podręczniki lub programy telewizyjne Jubilata mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze opowiadanie „Jak lekcje Leszka Cichońskiego wpłynęły na moje życie". Na Laureatów konkursu czekają nagrody (płyty, podręczniki i efekt gitarowy firmy Artec ), a wszyscy "zlotowicze" będą mogli zająć – szczególnie cenione przez uczestników Festiwalu – miejsca na stopniach sceny, na której odbywać się będzie Gitarowy Rekord Guinnessa.

Więcej informacji o konkursie w regulaminie


14.03.2012
WARSZTATY GITAROWE W KĘTACH

W dniu 17.03.2012, o godz. 10:00 w Domu Kultury w Kętach, Leszek Cichoński będzie uczył gitarzystów jak dojść do perfekcji w grze na gitarze.To już tradycyjne w warsztaty, które mają przygotować gitarzystów do uczestniczenia w GRG 1 maja na wrocławskim rynku.
KONCERT Leszka Cichońskiego - 16 marca, godz. 19.00, WSTĘP:7 zł
WARSZTATY dla gitarzystów – 17 marca, godz. 10.00, WSTĘP :10 zł
(zgłoszenie udziału: animator@domkultury.kety.pl, tel.33 844 86 79, cena: 10 zł) [więcej]


12.03.2012
GRG - THANKS JIMI FESTIVAL W CBS!

To miłe, że GRG widać w www.cbsnews.com, znaczy to tylko, że wrocławska gitarowa impreza została zauważona, doceniona i wyróżniona. Zobaczcie sami:)


07.02.2012
KONCERTOWA PREMIERA 'SOBĄ GRAM'; POZNAŃ

04 lutego br., w poznańskim klubie BLUE NOT, miała swoją koncertową premierę w pełni autorska płyta Leszka Cichońskiego - 'Sobą Gram'.
- Relacja z koncertu
- Recenzja płyty
mała korekta do recenzji z koncertu: 04 lutego na koncercie za bębnami siedział - Michał Polak


20.01.2012
GRG – THANKS JIMI FESTIVAL 2012 – 10 EDYCJA

1-2 maja we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowa X rocznica Gitarowego Rekordu Guinnessa. Już dziś zaczynamy finałowe odliczanie do startu wspólnie z gwiazdą tegorocznego GRG zespołem EUROPE, twórcami hitu „The Final Countdown“. Drugiego dnia Thanks Jimi Festival wystąpi m.in. Marcus Miller, światowej sławy gitarzysta basowy, znany ze współpracy z takimi artystami, jak: Miles Davis, Aretha Franklin, czy Luther Vandross. Czas stroić gitary :). Więcej [ www.heyjoe.pl ]


31.10.2011
AUTORSKA PŁYTA LESZKA – „SOBĄ GRAM”

08 listopada 2011 r. odbędzie się premiera pierwszej autorskiej płyty Leszka Cichońskiego - „Sobą Gram”. Płyta, na którą od dawna czekali fani tego gitarzysty. Znajdzie się na niej 11 utworów, w większości są to autorskie utwory Leszka: (...)To piosenki, o których marzyłem już od dawna, do nagrania płyty zaprosiłem przyjaciół, sam też śpiewam (...). :)

- Wirtualna Polska [recenzja]
- Promujący utwór "Sobą gram" [klip]
- Płytę można zakupić w korzystniej cenie w sklepie [ Midi-Max ]


18.10.2011
ACOUSTIC TRAVELLERS - KONCERTY

Zapraszamy wszystkich na koncerty. Trasa - Acoustic Travellers. Leszek zagra akustycznie. Dołączy - Mike Greene, David Price. Przedsmak [video]


23.09.2011
KATOWICE - HENDRIX SYMFONICZNIE

W tę sobotę 24 września 2011, o godz.17.00 odbędzie sie koncert HENDRIX SYMFONICZNY w KATOWICACH – Giszowiec. Miejsce: Hala Widowiskowa, ul. Pszczyńska nr 6. Wystapią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej Jerzy Kosek – dyrygent; Leszek Cichoński – gitara; Jorgos Skolias – vocal; Łukasz Łyczkowski – vocal; Tomasz Grabowy – bass; Robert Jarmużek - keyboard; Łukasz Sobolak – drums.
Zapowiedź
Krótki reportaż z przygotowań w TV Silesia - [link]
 

 

 

 

 

 


12.09.2011
RECENZJA PO KONCERCIE W JELENIEJ GÓRZE

Zapraszamy do przeczytania recenzji, oraz obejrzenia zdjęć po sobotnim koncercie symfonicznym Leszka w Jeleniej Górze, który się odbył na placu Ratuszowym [link]


05.09.2011
JESIENNE KONCERTY LESZKA

Zapraszamy wszystkich do zakładki KONCERTY. Szukajcie swoich miast, bo Leszek pakuje instrumenty i wyrusza w trasę. To namiastka tego, czego tym razem będziemy mogli posłuchać:
- Hendrix Symfonicznie z orkiestrą Filharmonii Dolnoślaskiej [link]
- Mike Greene, David Price, Leszek Cichoński - Acoustic Travellers [link]


31.08.2011
AUTORSKA PŁYTA LESZKA - WYWIAD

Niebawem ukaże się autorska płyta Leszka :). Wszyscy fani na nią czekają. Na razie zapraszamy na wywiad z Leszkiem, który trochę zdradza szczegółów powstającego krążka [wywiad].


30.08.2011
PODCAST - MAREK DEBA POMYSŁODAWCA

Na stronę FC powraca zakładka PODCAST – AUDYCJE RADIOWE, która podczas naszych problemów z wirusem, który jakiś czas temu uparcie 'rządził' na stronie – zaginęła:(. Przywracanie strony do wyglądu poprzedniego, rotacja adminów, sprawy bieżące – nie sprzyjały na dokładną inwentaryzację FC i sprawdzenie - co nam umknęło. PODCAST to zakładka z audycjami radiowymi, które nagrywał fan Leszka śp. Marek Deba ze Szczecina. Na stronie 'postawił ją' razem z ówczesnym Adminem Wojtkiem Osojcą.

... Marku, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Byłeś prawdziwym Przyjacielem. Kochałeś muzykę i tym się dzieliłeś...Byłeś i będziesz z nami tak długo - póki nas nie zabraknie... Wiesz, że masz tu na zawsze swoje szczególne miejsce? ... więc jak tylko czas Ci pozwoli - zaglądaj do nas... mamy cichutką nadzieję, że tam gdzie teraz jesteś – muzyka gra Tobie nieprzerwanie...nam tu na dole bardzo Ciebie brakuje...


25.07.2011
AREK RELIGA PRZYJACIEL LESZKA - W GUITAR PLAYER MAGAZINE

Arek Religa świetny polski gitarzysta, przyjaciel Leszka - zajął trzecie miejsce w Guitar Player Magazine's Guitar Superstar 2011! GRATULUJEMY !!! :) Arek Religa zorganizował rok temu Chicago Thanks Jimi Festival wspierając tym samym nasz Gitarowy Rekord w USA [link]


21.07.2011
PODSUMOWANIE TRASY - LESZEK & J.'B' TUCKER

Trasa Leszka, która trwała na przełomie czerwca i lipca, gra nam jeszcze w pamięci. Chcąc na dłużej zatrzymać wspomnienia zebraliśmy kilka newsów, z którymi jak zawsze :) chcemy się z Wami podzielić.
1. Reportaż (video) - koncert w Ciechanowie (09 lipca CK)
2. Reportaż (zdjęcia i krótka relacja) – Gniezno (07.07.2011)
3. Pocztówka dźwiękowa - XX Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe 2011
4. Foto autor: Andrzej Staszok - (Ostrowskie Centrum Kultury; 26.06.2011)
5. Foto autor: Maciej Famielec - Kraków (01 lipca 2011)


21.06.2011
JOHN "BROADWAY" TUCKER & LESZEK CICHOŃSKI BAND TOUR

Przed nami trasa koncertowa - John "Broadway" Tucker & Leszek Cichoński Band tour. Podczas tej trasy razem zagrają: John ”Broadway” Tucker–(vocal); Leszek Cichoński (guit.voc.); Wojciech Karolak (Hammond); David Price (bass); Bartosz Niebielecki (drums); Łukasz Łyczkowski ( vocal). Serdecznie zapraszamy [trasa]


13.06.2011
GRG W ZAPROSZENIU NA EURO 2012 :)

Tegoroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, został ujęty w zaproszeniu Europejczyków na EURO 2012 [link]10.06.2011
„WIELKA MAJÓWKA” - RELACJA FANKI Z GRG 2011

Przedstawiamy relację – Joasi Ostrowieckiej z tegorocznego wrocławskiego GRG, która czynnie w nim uczestniczy, grając na gitarze. Przyjeżdża kolejny raz z mężem, z dalekiej Warszawy. Zapraszamy do krótkiej lektury, która zawiera również ciekawe zdjęcia. Dziękujemy Joasiu:) [relacja + foty]09.06.2011
HENDRIX SYMFONICZNIE/HACKETT AKUSTYCZNIE - RELACJA

Dotarła do nas recenzja z koncertu – Hendrix Symfonicznie, który odbył się w dzień poprzedzający GRG, czyli 29 kwietnia w hali Orbita we Wrocławiu. Zapraszamy na Blog. Autorem tej recenzji jest – 'kasperkowski'. Jak zauważyliśmy - na początku tej recenzji pojawiła się jedynie mała nieścisłość, a mianowicie - w tym roku była to – dziewiąta, a nie ósma edycja Thanks Jimi Festival – GRG :) [blog]01.06.2011
LESZEK WE WROCŁAWSKIM LICEUM

Otrzymaliśmy od fana, Tomka K. - link na zdjęcia ze spotkania Leszka w XIII LO we Wrocławiu, które miało miejsce 20 maja 2011r. [foto];-)29.05.2011
THANKS JIMI SYMPHONIC – NAGRANIE

Tegoroczny Thanks Jimi Symphonic, który odbył się we Wrocławiu w hali Orbita 29 kwietnia, był znakomity. Dla tych, którzy z różnych względów – nie mogli przyjechać, odsyłamy na You Tube, gdzie już pokazały się pierwsze utwory. Tu kompozycja Leszka - 'Thanks Jimi' [link]25.05.2011
FOTO 5601 GITARZYSTÓW GRG 2011

Można już obejrzeć zdjęcie wszystkich, którzy w tym roku przyjechali na GRG do Wrocławia. Takie zdjęcie robione jest każdego roku na koniec festiwalu. [foto]22.05.2011
REPORTAŻ Z WROCŁAWSKIEGO RYNKU

Zapraszamy na ciekawy reportaż z wrocławskiego Rynku, w którym prezentowane są, m.in.ciekawe instrumenty, tzw. samoróbki :). Reportaż został nagrany podczas festiwalu, tzn. 30 kwietnia 2011r. [nagranie]20.05.2011
THANKS JIMI W NORWEGII

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z Thanks Jimi w Norwegii, które się odbyło w maju 2011r. [Norwegia]06.05.2011
WYWIAD LESZKA W PR

Mamy dla Was wywiad Leszka, którego udzielił w Polskim Radiu podczas promocji GRG przed 30 kwietnia. Posłuchajcie, bo są to sprawy cały czas aktualne mimo, że rekord jest już za nami :) [wywiad]04.05.2011
PANORAMA GRG 2011 - FOTO

Przedstawiamy linki na foto z GRG 2011. Zobaczycie tu niejedno sprawne oko fotografa :).
Zapraszamy:

- Agata W. [galeria]

- Jarek Derebecki [galeria]

- Łukasz Bera [galeria]

- Krzysztof Paszkiewicz [galeria]

- Artur Rusztowicz [galeria]

- Wojtek Walczak [galeria]03.05.2011
GRG 2011 - FILMIKI

GRG 2011 – wrocławski Rynek [Video]

Al Di Meola – Wrocław 2011 (GRG) [Video]

Neil Zaza - Wrocław 2011 (GRG) [Video]02.05.2011
RELACJA W TVN – GRG 2011

Zapraszamy do obejrzenia na stronie TVN - relacji z wrocławskiego Rynku [Video]01.05.2011
GRG 2011 WROCŁAW - 5601 GITAR!

30 kwietnia na wrocławskim Rynku było 5601 zarejestrowanych gitarzystów!:)
To już trzecie pierwsze miejsce w Księdze Rekordów, które należą do Wrocławia! Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność - fizyczną i tą duchową również. Dziękujemy również za zaangażowanie przy rozwieszaniu plakatów :) i jednocześnie przepraszamy za opóźnienia w dostawie, ale nagła śmierć Gary Moore'a, który w tym roku miał być gościem specjalnym - opóźniła wydruk, ponieważ czakaliśmy na potwierdzenie gości w zastępstwie!

Ciekawostka: 2 maja w Gazecie Wroclawskiej ukaże się wspólne zdjęcie rekordzistów z dzisiejszego dnia, natomiast 6 maja- lista uczestników. Niebawem zaprosimy do zakłdk Gallery,gdzie jak co roku będzie można obejrzeć zdjęcia z tegorocznego festivalu Na razie zdjęcie, które za zgodą udostępnił nam Lech Basel

Photo26.04.2011
PROMOCJA GRG W MEDIACH

W dniu dzisiejszym (26 kwietnia) dzień promocji GRG w mediach! Leszek zaproszony przez Piotra Barona promował GRG w radiowej 'Trójce',
Następnie wystąpi :
- 14:30 - Antyradio
- 15:30 - Radio dla Ciebie
- 15:50 - Eska Rock
- 20:00 - Radio Pi22.04.2011
LESZEK W AUDYCJI 'BIELSZY ODCIEŃ BLUESA'

W dniu wczorajszym, tzn. 21 kwietnia br., w radiowej 'Trójce' w programie Jana Chojnackiego 'Bielszy odcień Bluesa' – został zaprezentowany anonsujący nową, autorską płytę Leszka Cichońskiego - utwór 'Sobą gram'. Tekst napisał Jacek Cygan zainspirowany muzyką i gitarową pasją Leszka, a także widokiem tysięcy gitar grających razem 'Hey Joe' podczas gitarowego rekordu.
Autorska płyta Leszka jeszcze w tym roku :).21.04.2011
GITAROWY REKORD NIE TYLKO W POLSCE

Podajemy ważną informację za oficjalną stroną GRG: „Organizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa zaczynają budować światową Guitar Union. W tym roku do rekordowiczów grających na wrocławskim Rynku dołączą także gitarzyści w Szwecji, Norwegii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Zeszłoroczną gitarową orkiestrę grającą „Hey Joe“ można było obejrzeć w telewizji na całym świecie, m.in. Stanach Zjednoczonych, Australii, Emiratach Arabskich, Egipcie, Turcji, Korei i w większości krajów w Europie. Pokazały ją m.in. Al Jazeera, RTL i największa amerykańska stacja CBS. W Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się emisje w Japonii, gdzie materiał został pokazany 21 razy i w Iranie (12 emisji). Obszerną relację umieścił też największy na świecie magazyn dla gitarzystów „Guitar Player“. W tym roku do Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączają Oslo, Köln, Nybro i Chicago. We wszystkich tych miastach 30 kwietnia zgromadzą się fani gitary, by wspólnie zagrać „Hey Joe“, hymn Gitarowego Rekordu Guinnessa.

„Do Rekordu Guinnessa wliczane będą tylko osoby zgromadzone na wrocławskim Rynku, ale świadomość, że nasza impreza „chwyciła“ na świecie jest bardzo budująca. Już teraz dostajemy sygnały, że zagraniczne media są zainteresowane relacją Gitarowego Rekordu Guinnessa“ – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.”

Więcej informacji i materiały do nauki „Hey Joe” i innych wykonywanych wspólnie utworów na stronach: www.heyjoe.pl; www.cichonski.art.pl

Youtube: Link_1; Link_217.04.2011
FOTO Z WARSZTATÓW PRZED GRG

Leszek przed GRG jak zwykle jest mocno zaangażowany w Thanks Jimi Festival. Przygotowuje, m.in. młodzież, aby pewnie się czuła w tym ważnym dniu w trakcie grania wszystkich utworów na rynku, więc na tę okazję organizuje specjalne Warsztaty. To zdjęcia z Obornik Śląskich. Jeszcze ciepłe, bo z dnia wczorajszego kilka fotek w albumie - do obejrzenia [link]15.04.2011
L.U.C na GRG

Rapowany Jimi Hendrix, czyli L.U.C. na Gitarowym Rekordzie Guinnessa! Thanks Jimi Festival - otwiera się na nowości i inne gatunki muzyczne. Do wspólnego grania zaproszone zostały już najbardziej egzotyczne instrumenty, a teraz zapraszony został najbardziej zakręcony polski rapera - L.U.C.!

'L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, to reżyser, raper, kompozytor, prawnik i producent w jednej osobie. Jego konceptualne albumy, ciekawe teksty i szeroko zakrojone projekty z różnych dziedzin sztuki uhonorowano w zeszłym roku Paszportem Polityki. Łukasz współpracował już miedzy innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, Smolikiem, a teraz współpracuje z Leszkiem Cichońskim. Idea wrocławskiego gitarowego grania jest mu szczególnie bliska, tym bardziej, że swoją przygodę z muzyka zaczynał właśnie od gitary.

30 kwietnia, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Guinnesa, zagra z nami jedną z najbardziej znanych piosenek Jimiego Hendriksa, 'Voodoo Child'. Możemy spodziewać się improwizowanych beatboxowych wstawek, intrygujących loopów, mnóstwa porywającej elektroniki, jak i innych innowacyjnych pomysłów, które L.U.C. zdradzi dopiero na miejscu.

L.U.C. zagra nie tylko z Leszkiem Cichońskim, ale także wspólnie z kilkoma tysiącami gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku. Zapraszamy do Wrocławia na wspólne bicie Gitarowego Rekordu Guinnesa!'

http://www.heyjoe.pl/14.04.2011
SPOTKANIE LESZKA Z GITARZYSTAMI PRZED GRG

Trzy tygodnie przed Gitarowym Rekordem Guinnessa Leszek Cichoński rusza na spotkanie z gitarzystami. Informacje, które pomogą przygotować się do warsztatów można znaleźć na stronie: www.cichonski.art.pl w dziale Akordy i Strojenie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów. Projekt jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Rozkład jazdy Gitarowego Desantu

14.04. (czwartek) ŚWIDNICA
czas: od 16.00 do 20.00
miejsce: Klub Baszta, ul.Basztowa 2, 58-100 Świdnica
Kontakt z organizatorem i rekrutacja:
74 851 41 55 (lub osobiście)

15.04. (piątek) LUBIN
czas: od 16.00 do 20.00
miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 Lubin
Kontakt z organizatorem:
Andrzej Ossowski, 691 465 765
Rekrutacja na warsztaty:
a) telefonicznie, w sekretariacie MDK – 76 847 86 64
b) osobiście lub telefonicznie u organizatora – 691 465 765
c) w dniu warsztatów – w miarę dostępności miejsc (wystarczy przyjść z gitarą)

16.04 (sobota) OBORNIKI ŚLĄSKIE
czas: od 11.00 do 15.00
miejsce: Obornicki Ośrodek Kultury, ul.Dworcowa 26 55-120 Oborniki Śląskie
Kontakt z organizatorem i rekrutacja:
tel/fax – 71 3101251
email – ook2005@o2.pl

17.04 (niedziela) WAŁBRZYCH
czas: od 16.00 do 19.00
miejsce: A’propos, ul. Wieniawskiego 82 58-309 Wałbrzych
Kontakt z organizatorem:
Magdalena Podwojewska – 698 867 933
Rekrutacja:
telefonicznie – 500 296 755,
emailowo – info@aproposclub.pl
osobiście – barze lub recepcji
Koncert Leszka Cichońskiego wieńczący warsztaty w Wałbrzychu odbędzie się o godz. 19.00. Udział w warsztatach i wstęp na koncert dla uczestników warsztatów bezpłatny. Wstęp na koncert 15 zł dla dorosłych – dla młodzieży 5 zł.

W tym roku Thanks Jimi Festival potrwa dwa dni: 29 kwietnia odbędzie się koncert „Hendrix symfonicznie”, 30 kwietnia – bicie Rekordu oraz koncert gwiazd. Więcej informacji o Gitarowym Rekordzie Guinnessa i materiały do nauki „Hey Joe” i innych wykonywanych wspólnie utworów na stronach:
www.heyjoe.pl
www.cichonski.art.pl
Youtube: Link_1, Link_213.04.2011
GRG w GUITAR PALYER :)
W znaczącym czasopiśmie muzycznym 'Guitar Player' napisano bardzo przyjemnie o: GRG, Leszku, Wrocławiu [Guitar Player]


12.04.2011
INFORMACJA Z OFICJALNEJ STRONY GRG
WROCŁAW MIASTEM NIE TYLKO GITARY!

W związku pytaniami, czy w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa mogą brać udział tylko gitarzyści odpowiadamy – ABSOLUTNIE NIE! Zapraszamy wszystkich posiadaczy instrumentów strunowych szarpanych do udziału we wspólnym graniu 30 kwietnia na wrocławskim rynku. Ogłaszamy też konkurs na najbardziej egzotyczny instrument jaki bierze udział w naszej imprezie. Zapraszamy grających na mandolinach, ukulele, bałałajkach, lutniach i temu podobnych. Może trafi się buzuki, może arabski saz, może ktoś potrafi grać na afrykańskiej korze lub na n’goni? W trakcie festiwalu spróbujemy spośród wszystkich grających wybrać najoryginalniejszy instrument. Dla zwycięzcy przewidziana jest oczywiście nagroda.

Im bardziej nietypowy instrument ze sobą przywieziecie, tym większe prawdopodobieństwo, że to właśnie on otrzyma tytuł najbardziej egzotycznego instrumentu. Wymóg jest jeden: właściciel musi umieć na nim grać!

Zapraszamy 30 kwietnia wszystkich fanów gitar i talentu Jimiego Hendrixa do Wrocławia. Przyjdź na rynek, zarejestruj się, zagraj z nami, a wieczorem wejdź bezpłatnie na koncert gwiazd!

Spotkajmy się we Wrocławiu! www.heyjoe.pl01.04.2011
PLAKAT GRG - THANKS JIMI FESTIVAL 2011!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


31.03.2011
REKLAMA GRG W CAŁEJ POLSCE!
No to się doczekaliśmy reklamy GRG w całej Polsce! Temu festiwalowi należało się to od dawna. Całe 30 sekund reklamy GRG – Thanks Jimi Festival, będzie można zobaczyć w kinach w całej Polsce :) [zobacz reklamę]


29.03.2011
AL DI MEOLA GWIAZDĄ GRG 2011!
Al di Meola - będzie gwiazdą Gitarowego Rekordu Guinnessa 2011. Jedna z największych światowych sław gitary dołącza do artystów, których usłyszymy 30 kwietnia we Wrocławiu przy okazji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. 30 kwietnia 2011r., będą z nami:
AL DI MEOLA, NEIL ZAZA; TEN YEARS AFTER; ACID DRINKERS' ROCK GUITAR GUIDE.
Bilety: 30 zł – pierwsze 500 szt., 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
Bilety ulgowe: 20 zł – dla studentów posiadaczy legitymacji ISIC
Bilety do nabycia: w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci www.ticketpro.pl, www.biletin.pl, www.eventim.pl.
Rezerwacje: bilety@o2.pl


21.03.2011
HENDRIX SYMFONICZNIE - SZCZEGÓŁY

Hendrix Symfonicznie, który odbędzie się 29.04.2011, we Wrocławiu w hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej 34.
BILETY: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie) bilety zniżkowe: 40 zł – I miejsca, 30 zł – II miejsca, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie). UWAGA - bilet zniżkowy ważny wyłącznie z Certyfikatem Uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa z ubiegłych lat. Rezerwacje: bilety@o2.pl


 

 

 

 

 

 

 


10.03.2011
WYWIAD Z LESZKIEM ROK 2008!
Wywiad stary/nowy – bo dopiero co dostał się w nasze ręce. Rok 2008, wrocławski klub 'Liverpool'. Jest to 12 odcinków po 5 minut, które słucha się bardzo przyjemnie.Nie raz się uśmiechniecie.(Nie trzeba klikać, odcinki same się zmieniają.) Chłopak, który przeprowadzał tę rozmowę - miał cały wachlarz pytań. Ciekawiło go naprawdę wiele, nie tylko sprawy dot. muzyki :)
Zapraszam na wywiad z Leszkiem Cichońskim [LINK]


28.02.2011
LESZEK W LEGNICY-'LEGNICA BLUES DAY'
W Legnicy 26 lutego, miała miejsca - III edycja Legnica Blues Day. Ta bluesowa impreza wpisuje się już na stałe w kalendarz legnickich imprez. Podczas tegorocznej edycji wystąpił Leszek & Tim Mitchell.
Zapraszamy na krótkie relacje z tego wieczoru.
[forum Okolice Bluesa]
[portal lca.pl]


23.02.2011
AKORDY DO 'STILL GOT THE BLUES'
By uczcić śmierć Gary Moore'a, który miał być gościem specjalnym tegorocznego wydania Thanks Jimi Festival - w tym roku dochodzi kolejny utwór do nauczenia. Jest to ' Still Got The Blues'. Podajemy akordy:

Intro: Dm7 F/G Cmaj7 Fmaj7 Hm7b5 E Am

Zwrotka:
Dm7 F/G Cmaj7 Fmaj7 Hm7b5 E Am
Dm7 F/G Cmaj7 Fmaj7 Hm7b5 Hm7b5 E

Refren:
(So long, it was ...)
Am Em Am Dadd2 F7/9 E7#9 Am (E)
Am Em Am Dadd2 F7/9 E7#9 Am

Brigde:
(So many years ...)
Hm7 E Am7 Bm7 C
Hm7 E Fmaj7 Cadd2 Fmaj7

Obie solówki grane są na tych samych akordach co zwrotka.
Solówki i akordów można też nauczyć się [TU]
Zobacz jak gra ten utwór Gary Moore [Link]21.02.2011
WYWIAD – LESZNO ROK 2007
Wyszperane w archiwum. Bardzo ciekawy wywiad przeprowadzony przy okazji koncertu Leszek Cichoński Band w Lesznie.
Leszno Czuje Bluesa - 20 stycznia 2007r.


17.02.2011
WYWIAD Z LESZKIEM - ANTYRADIO
5 lutego 2011, Leszek odwiedził Warszawę. W związku ze zbliżającym się 30.04. Thanks Jimi Festival we Wrocławiu, jak również wydaniem autorskiej płyty Leszka, które nastąpi (jak nas zapewnił 'na antenie') na początku wakacji tego roku - Leszek udzielił kilku wywiadów, m.in w:
'Trójce' PR, pr.I PR jak również w Antyradiu.
Zapraszamy do posłuchania :).
Antyradio
pr. I PR


16.02.2011
NOWA STRONA GRG
Jest już nowa strona Gitarowego Rekordu Guinnessa tu na pewno będzie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, które dot. Thanks Jimi Festival.
Zapraszamy http://www.heyjoe.pl/


14.02.2011
STEVE HACKETT NA THANKS JIMI FESTIVAL!
STEVE HACKETT - legendarny gitarzysta Genesis na Thanks Jimi Festival 2011! “Podczas koncertu 29 kwietnia we wrocławskiej hali Orbita wystąpi gość specjalny - STEVE HACKETT, gitarzysta znany przede wszystkim z występów z zespołem Genesis u boku: Petera Gabriela, Philla Collinsa, Tony’ego Banksa i Mike’a Rutherforda. To w jego wykonaniu znamy najpopularniejsze akustyczne wykonanie utworów „Horizons” czy „Blood on the Rooftops” jak i spektakularne rockowe solówki w „Firth of Fifth” lub „Fountain of Salmacis”.
Hendrix Symfonicznie; Steve Hackett Acoustic Trio
29 kwietnia 2011; godz.19:00; Wrocław, hala Orbita, ul. Wejherowska 34"


09.02.2011
Gary Moore "Still Got The Blues" - NOWY UTWÓR DO NAUCZENIA
Drodzy Rekordziści, utwór Gary Moore "Still Got The Blues" – zostanie włączony w utwory grane przez nas na wrocławskim rynku - 30 kwietnia 2011. Wkrótce podamy akordy."
Gary Moore miał w tym roku zagrać z nami 30 kwietnia na wrocławskim rynku, niestety - wszystkich nas zaskoczył niespodziewaną śmiercią (6 lutego 2011 r.).


05.02.2011
ZMIANA DATY GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA
W związku z uroczystościami beatyfikacyjnymi Papieża Jana Pawła II, które będą miały miejsce 1 maja 2011, koncert na rynku i próba bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa w tym roku - zostaje wyjątkowo przeniesiony i odbędzie się w sobotę 30 kwietnia 2011.
Zatem:
- Gitarowy Rekord Guinnessa – 30.04. 2011
- Koncert Jimi Hendrix Symfonicznie – 1.05.2011
(szczegóły niebawem)


24.01.2011
Leszek w Berlinie

29 stycznia 2011r., Leszek wystąpi na Festiwalu
w Berlinie - Blues & Rock Festival!
Na ten występ Leszek zaprosił Łukasza Łyczkowskiego,
który razem z Leszkiem wystąpi na scenie [Więcej]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


11.12.2010
WYWIADY Z LESZKIEM
Zapraszamy na interesujący wywiad w Magazynie 'Gitarzysta'. Robert Lewandowski rozmawia z Leszkiem, który m.in. wspomina o autorskiej płycie, nad którą obecnie pracuje:
[Wywiad 1]
- Rozmowa przed koncertem w klubie A’ Propos w Wałbrzychu (grudzień 2010):
[Wywiad 2]


30.11.2010
NAGRANIE AKUSTYCZNE
Udostępniamy nagranie akustyczne z Summer Guitar Festival - Krzyżowa 2010 – Leszek, Joscho Stephan, Marcin Olak. [Link]


25.11.2010
25 listopada - URODZINY LESZKA!!! :-)

Leszku, graj nadal tak pięknie jak robisz to do tej pory.
Dużo zdrowia, miłości, pięknej muzyki wokół.
Fani :)
 

 

 

 

 


23.11.2010
ACOUSTIC TRAVELLERS - TRASA KONCERTOWA

Leszek, Mike Greene, David Price wybierają się w dłuższą trasę koncertową. Szczegóły
w zakładce [Koncerty]
 

 

 

 

 


31.10.2010
JESTEŚMY W "KSIĘDZE TWARZY"!
Informujemy, że zadomowiliśmy się na Facebooku. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu oraz do aktywnego uczestnictwa w życiu naszego Fanclubu [Link]


27.10.2010
ZADUSZKI BLUESOWE
Leszek w najbliższych dniach, zagra:
- 30 października - GŁUBCZYCE
- 04 listopada - POZNAŃ
Zapraszamy :)


25.10.2010
OSIĄGNIĘCIA FANÓW
Z przyjemnością zawiadamiamy, że udało się wydać - Joasi Ostrowieckiej z Warszawy (fanki Leszka), książkę -
"NIE TYLKO ROCK AND ROLL. PODRÓŻE KONCERTOMANKI"; odsyłamy na stronę - [Link], gdzie widnieje jako nowość.
W książce znajduje się obszerny fragment o GRG, czyli wrocławskim, majowym święcie gitary – 'Thanks Jimi Festival'.


15.10.2010
NAJBLIŻSZE KONCERTY i WARSZTATY LESZKA!
Przed nami najbliższe koncerty, którym towarzyszyć będzie syn Leszka - Radek Cichoński :)
[Koncerty]
[Link]


14.10.2010
'THANKS JIMI FESTIVAL' W NORWEGII
Trochę wiosennych wspomnień z tego roku. Impreza - Thanks Jimi Festival odbyła się również w Norwegii, gdzie zakończyła się sukcesem. Kto ciekawy zapraszamy do poczytania [TU]


13.10.2010
Z Archiwum
Leszek wystąpił w roku 1996 na Rawie Blues Festival. Dzielimy się tym z Wami. Znalezione w archiwum: Leszek Cichoński & Blues Rock Guitar Workshop. Razem z Leszkiem na scenie: Jerzy Kaczmarek - keybords; Włodzimierz Krakus - bass; Zbigniew Lewandowski - drums. [YouTube]


11.09.2010
THANKS JIMI SYMPHONIC – LESZEK & GOŚCIE
11 września - Sala Koncertowa Polskiego Radia we Wrocławiu, godz. 19.00 (sobota). Piękny... jeszcze ciepły wrześniowy dzień weekendu... Wieczór fantastyczny, owacje na stojąco, trzy bisy i piękna atmosfera. Dla tych co nie mogli być, a chcieli mamy fragment koncertu [Link]


01.09.2010
LESZEK & WOJTEK PILICHOWSKI (RECENZJA Z KONCERTU)
29 sierpnia br., w gdyńskim klubie Bohema Jazz Club miał miejsce koncert - nowy projekt Leszka. Poczytajcie rewelacyjną recenzję [szczegóły]


16.08.2010
LESZEK Cichoński & MIKE GREENE WE FRANCJI

Leszek od 12 sierpnia przebywa we Francji w trasie koncertowej, razem z Mike Greene - ACOUSTIC DUO: [trasa]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


06.08.2010
THANKS JIMI SYMPHONIC

Thanks Jimi Symphonic – to nowy projekt Leszka. Utwory Jimi'ego Hendrix'a zostaną przedstawione nam inaczej, niż mieliśmy przyjemność słuchania do tej pory. Tym razem Leszkowi towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Jerzego Koska, oraz goście:
- Jorgos Skolias,
- Łukasz Łyczkowski,
- Tomasz Grabowy,
- Robert Jarmużek,
- Łukasz Sobolak
- [koncerty]
- [szczegóły]
 

 

 

 

 


30.07.2010
CIEKAWOSTKI LESZKOWE

Leszek CICHOŃSKI & Stan SKIBBY;
Live in Wrocław Poland [Deep Purple - support]

REKORD Z LUBINA – 32 GITARY;
'HEY JOE' – ciekawa wersja [kwiecień 2010]

WYWIAD z Leszkiem;
Warsztaty gitarowe – Lubin, kwiecień 2010

SOCHACZEW – Warsztaty Muzyczne;
11 czerwca 2010 + zdjęcia :)22.07.2010
NEWSY Z WAKACJI
Leszek zaczął bardzo pracowicie tegoroczne wakacje. Zapraszamy
na krótkie sprawozdania z poszczególnych miejsc:

OLSZTYN - fotoreportaż Bożeny Kuć z Olsztyna ze spotkania na olsztyńskim Rynku. Impreza, pt. 'Echa Thanks Jimi Festival' -> [okolice Bluesa], oraz do GALLERY do obejrzenia zdjęć z tego spotkania, których autorką jest Bożena Kuć z Olsztyna.

ZAKRZEWO - 'Blues Express Festival Zakrzewo'. Jest to jedyny Festiwal muzyki bluesowej w Polsce, który organizowany jest na wsi. Tu można poczytać więcej: www.bluesexpress.pl, a [TU] obejrzeć video z tegorocznego Festivalu, w którym uczestniczył Leszek.

Niebawem cd. z wakacyjnych wojaży!


03.07.2010
TVP KULTURA JUBILEUSZ LESZKA
03 lipca, na TVP Kultura, o godz. 21:50,
będzie emitowany w całości Koncert Jubileuszowy
25 lecie na scenie Leszka Cichońskiego,
który miał miejsce 24 listopada 2007
w Imparcie we Wrocławiu.
A to fragment tego koncertu:
'Thanks Jimi' - kompozycja Leszka [TU]


28.06.2010
WAKACJE Z LESZKIEM (KONCERTY, OBOZY, WARSZTATY, ...)
Wakacje już się zaczęły !!! :-)
Można więc zatem zaśpiewać:
"Gdy masz 16 (?) tylko lat,
To jakiś piękny wydaje ci się świat,
Więc załóż plecak, gitarę także weź,
Na obóz z nami jedź"...

Zapraszamy do zakładki KONCERTY
gdzie w miarę naszych możliwości, będziemy uaktualniać
GRAFIK WAKACYJNY 2010 - Leszka Cichońskiego


10.06.2010
ZDJĘCIA Z TRASY KONCERTOWEJ LESZEK, MIKE GRENNE & DAVID PRICE
Od 25 maja trwa długa trasa koncertowa Leszka, Mike'a & Davida.
Ciekawostką jest to, że to pierwsza trasa, podczas której Leszek przeważnie gra na gitarze akustycznej.
Zapraszamy do zakładki – GALLERY do obejrzenia zdjęć, z jednego dnia koncertu.
Autor fotek – Jarek "Yarmaj" Derebecki


02.06.2010
3 CZERWCA - IMIENINY LESZKA !
Drogi Leszku ! Wymagasz od siebie więcej, niżby inni od Ciebie wymagali, my życząc Ci w dniu imienin samego dobra w najszlachetniejszym gatunku, mamy śmiałość prosić o to, byś był, grał i śpiewał nam jak dotychczas i jak najdłużej. Twoi Fani :-)


02.06.2010
3 CZERWCA - IMIENINY LESZKA !
Witamy !
Śpieszymy poinformować , że w dniu jutrzejszym czyli 3 czerwca - Leszek obchodzi swoje Imieniny :).
W tym dniu odbędzie się koncert w Legnicy,
w klubie Spiżarnia, ul. Piastowska 1, godz. 20:00.
Cena blietu 20 ,-
Zapraszamy serdecznie.
Leszek zagra razem z:
- Davidem Price,
- Mike Greenem - jako TRIO akustyczne.
Tu nagranie z roku 2009
Zapraszamy!
FCLC


21.05.2010
TRASA KONCERTOWA LESZEK & MIKE GREENE
Od 25 maja do 13 czerwca Leszek wyrusza w trasę z Mike Greene'm. Będą to koncerty acustyczne oraz koncerty z bandem. Skład drużyny :) to : -
Mike Greene (voc.guit.);
Leszek Cichoński (guit.voc.);
David Price (bass);
Krzysztof Baranowicz (Hammond);
Szymon Banasik (drums).
Zapraszamy na [szczegóły trasy],
a do posłuchania [acustic] oraz [band].


14.05.2010
THANKS JIMI FESTIVAL – REUTERS;CBS
W tym roku przez ponad minutę była emisja Thanks Jimi Festival z Wrocławia w Reuters i CBS. Widziani byliśmy w EuroNews w Stambule :).


07.05.2010
ZDJĘCIA Z THANKS JIMI FESTIVAL 2010!
Zapraszamy do zakładki GALLERY. Już sie pojawiły pierwsze zdjęcia od fanów tej imprezy [zobacz]


06.05.2010
THANKS JIMI FESTIVAL – ECHA ZE ŚWIATA
TJF odbył sie również w Norwegii. Organizował go Mirosław 'Carlos' Kaczmarczyk [zobacz] Wrocławksie wydarzenie ma swoje echa nawet w Korei :) [zobacz]


05.05.2010
1 MAJA 4597 GITAR !!!
Mamy już potwierdzony wynik. W tym roku 1 maja na wrocławskim rynku zagrało - 4597 gitarzystów !!! Nie pobiliśmy swojego rekordu z roku poprzedniego. W 2009 roku zebrało się - 6346 ludzi, by zagrać z Leszkiem Cichońskim 'Hey Joe'. W tym roku kolejny raz udowodniliśmy, że we Wrocławiu potrafi zebrać się najwięcej gitarzystów w jednym miejscu i o jednym czasie :). Pierwsze filmiki z TJF 2010 - You Tube


01.05.2010
GITAROWY REKORD
Thanks Jimi Festival 2010 (Gitarowy Rekord) odbył się jak zwykle na wrocławskim Rynku Tym razem start odbył się o godz. 11:00. Kolejny raz zebrała się ogromna liczba gitarzystów. W tym roku zagrało nas ponad 4500 gitar !!!. (za parę dni podamy oficjalny wynik)


16.04.2010
'GITAROWY DESANT' – WARSZTATY PRZYGOTOWUJĄCE DO - THANKS JIMI FESTIVAL 2010 !
Trzy tygodnie przed gitarowym Rekordem Guinnessa Leszek Cichoński poprowadzi warsztaty gitarowe w 5 miejscowościach na Dolnym Śląsku.

LEGNICA - 20 kwietnia (g.16.00 ;Klub Spiżarnia, ul. Piastowska 1)
JELENIA GÓRA - 22 kwietnia (g.14.00; klub Kwadrat)
ŚWIDNICA - 23 kwietnia (godz. 16.00; klub BOLKO)
LUBIN - 24 kwietnia (godz.12.00; MDK p. Andrzej Ossowski ul.Komisji Edukacji Narodowej 6a)
ŻMIGRÓD - 25 kwietnia (godz. 15.00; Zespół Placówek Kultury)

Gitarowy Desant" ma na celu przygotowanie młodzieży do Pierwszomajowego Święta Gitary - Thanks Jimi Festival 2010. Ideą tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa jest, aby uczestnicy zagrali wszystkie utwory, które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko 'Hey Joe', ale też : 'Little Wing', 'Red House Blues', 'Kiedy Byłem Małym Chłopcem', 'Thanks Jimi', 'Smoke on the Water '... i inne. Oczywiście utworem rekordowym - hymnem festivalu pozostaje niezmiennie - 'Hey Joe' ! Nowym do przygotowania jest - 'Voodoo Child', którego instruktaż jest już na stronach: www.cichonski.art.pl www.heyjoe.pl oraz na Youtube


14.04.2010
PLAKAT GRG 2010
Tegoroczne plakaty GRG - Thanks Jimi Festival 2010, już zaczynają być widoczne na ulicach naszych miast.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


08.04.2010
LESZEK W TYGMONCIE
18 marca 2010 roku, Leszek z Guitar Workshop zagrał
w warszawskim klubie TYGMONT. Zapraszamy na 'krótką' relację Joasi, która była na tym koncercie [TU]


11.03.2010
Leszek Cichoński zaprasza na Gitarowy Rekord i koncert poswięcony Jimiemu Hendrixowi
Thanks Jimi Festival to nowa "pierwszomajowa" tradycja, która od kilku lat przyciaga do Wrocławia tysiace gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagraja na wrocławskim Rynku.

Rok temu ustanowilismy oficjalny Rekord Guinessa - "Hey, Joe" Jimiego Hendrixa zagrało 6346 gitarzystów bijac ponad trzykrotnie rekord ustanowiony przez Amerykanów - w Concorde (Kalifornia) zagrało 2052 muzyków. Wrocławski rekord został potwierdzony certyfikatem Komisji swiatowych Rekordów Guinnessa w Londynie.

Idea tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy wykonali wszystkie utwory które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Byłem Małym Chłopcem, Smoke on the Water i inne. Oczywiscie utworem rekordowym pozostaje Hey Joe. Wielka Gitarowa Orkiestrę poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu - Leszek Cichoński.

Wieczorny koncert gwiazd będzie w tym roku poswięcony Hendrixowi Udział w Festiwalu zapowiadaja m. in.Zbigniew Hołdys, grupa "Dżem" , Marek Raduli, Jarosław Smietana, Mietek Jurecki, oraz gwiazdy zagraniczne m.in. swietny gitarzysta amerykański Greg Koch i Ray Wilson ex-wokalista grupy Genesis. Już po raz trzeci koncert na Rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały swiat mogł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje się na podstronie rekordowej strony www.cichonski.art.pl . Nowym utworem do przygotowania będzie kompozycja Jimi Hendrixa "Voodoo Child". Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będa mogli kupić bilet zniżkowy bilet na wieczorny koncert gwiazd . Koncert ten odbędzie się na Wyspie Piaskowej,

GRG info
www.heyjoe.pl
www.cichonski.art.pl


26.02.2010
FRYDERYKI 2010 !!!
Płyta Leszka CICHOŃSKIEGO CD/DVD - 'The best of Studio & Live' otrzymała niminację do Fryderyków 2010, w kategorii – Album Roku Blues [TU]


02.01.2010
STEVE MORSE O GRG
Steve Morse [Deep Purple], który był gościem podczas GRG w 2009 r. wspomina nasz rekord [zobacz]


22.10.2009
ZADUSZKI BLUESOWE - LESZEK feat. Atma Anur
Niebawem listopad, więc czas zarezerwowany na koncerty pod nazwą – ZADUSZKI BLUESOWE. To miesiąc na wspomnienia o tych, co odeszli. Leszek tym razem zaprosił czarnoskórego perkusistę - Atma Anur [zobacz].. (skład:)Tomasz Grabowy-bas, Robert Jarmużek – keyb., Atma Anur – drums, Leszek Cichoński – guitar, voc. Po rozkład koncertów, odsyłamy do zakładki KONCERTY.


21.10.2009
LESZEK W TRASIE Z MUZYKAMI Z WĘGIER
Jeżeli ktoś ma ochotę na koncert Leszka, to nadarzyła się okazja. Od dnia dzisiejszego Leszka można posłuchać i zobaczyć z muzykami, z Węgier [rozkład]. Egon Poka Experience feat. Leszek Cichoński (skład:)Egon Poka - bass, voc., Matyas Szakadati - drums, voc., Ferenc Tornóczky - guit. Voc., Leszek Cichoński - guit., voc.


10.09.2009
W AUSTRALII GRAJĄ 'NASZYCH' :) !!!
W australijskiej rozgłosni radiowej – KK's Blues Radio, będzie prezentowany utwór - 'Thanks Jimi' Leszka Cichońskiego z Sebastianem Riedlem. Można posłuchać w internecie w piątek (11 września br.) między godz. 20.00, a 21.00 naszego czasu [TU]. (opis) wybrać "stream" + otworzyć Windows Media Player lub iTunes + wkleić jeden z podanych linków.


09.09.2009
NAJBLIŻSZE KONCERTY LESZKA
Dla wszystkich fanów i stęsknionych za dźwiękiem gitary Leszka, zapraszamy do zakładki KONCERTY po świeżutki Rozkład Jazdy. Jeszcze ciepły :).


08.08.2009
40 LAT WOODSTOCK 2009
31.07.- 02.08.2009 w Kostrzyniu nad Odrą, Leszek wziął udział w specjalnym koncercie z okazji 40-lecia Festiwalu w Woodstock. Przygotowywał finał tego koncertu . Finał ASP z Leszkiem Cichońskim - Woodstock 2009
[TU]


10.07.2009
LESZEK I GITARA AKUSTYCZNA :)
Fakt, który należy zauważyć i osobno odnotować. Leszek od czerwca 2009 r., do swoich koncertów wprowadził nowe utwory z ... gitarą akustyczną :). Pierwsze koncerty to trasa z bluesmanem z Brooklyna - Mike'em Greenem.
[Leszek z akustykiem]


16.06.2009
MIKE GREENE & LESZEK CICHOŃSKI (Band & Duo)l
Leszek Cichonski, zagra koncerty z amerykańskim bluesmanem - Mikiem Greene, który występował już w Polsce ze swoją formacją - Buldog Gravy. Zobacz fragment bluesa - 'Little Red Rooster' Część koncertów artyści wykonają akustycznie w duecie. L. Cichoński poprowadzi podczas tej trasy - warsztaty gitarowe [Rozklad jazdy]


5.06.2009
LESZEK DOŁĄCZYŁ DO ZESPOŁU MICHAŁA URBANIAKA
Leszek CICHOŃSKI dołączył do zespołu Michała URBANIAKA [TRASA] URBANATOR - to słynny amerykański zespół Michała Urbaniaka, który powstał na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Miał łączyć ze sobą dwa style muzyczne: jazz i hip-hop. W zespole grała czołówka nowojorskiej sceny jazzowej m.in. : Herbie Hancock, Marcus Miller, Lenny White, Michael Brecker, Randy Breker, Bernard Wright, Al MacDowell, John Dryden, Kenny Garett, Tom Browne, Hiram Bullock, Dave Gilmore , Maurice Brown oraz raperzy: Apocalypse, Solid, NATO i nasz polski rapper O.S.T.R. Z miłości do czarnej muzyki rytmicznej i jazzu powstały trzy płyty, w tym jedna z najważniejszych w dyskografii Urbaniaka – 'URBANATOR'. Podczas czerwcowej trasy zagrają: * Michał Urbaniak – skrzypce i saksofon, * Mika Urbaniak – śpiew, * Otto Williams – gitara basowa, * Troy Miller – instrumenty perkusyjne, * Xantone Blacq – piano i śpiew, * Leszek Cichoński - gitara * oraz gość specjalny Tom Browne – trąbka.


26.05.2009
PIERWSZY (nasz) REPORTAŻ Z ' THANKS JIMI FESTIVAL' - 1 MAJA 2009 (WROCŁAW)
Zapraszamy do poczytania relacji z tegorocznego 'Thanks Jimi Festival', którą napisała fanka Gitarowego Rekordu, a tym samym idei Leszka, jego muzyki - Joasia Ostrowiecka z Warszawy (z pochodzenia wrocławianka :) [reportaż]


12.05.2009
Z BLOGA STEVE'A MORSE'A (DEEP PURPLE)
'... Dopiero co wróciliśmy, podkreślam, DOPIERO CO wróciliśmy z grania w Polsce. Doświadczenie niezwykłe pod wieloma względami. Tłum ludzi wykupił bilety, napakowane było od sceny aż po horyzont. I nie padało! Przed nami grali, niesamowicie dobrzy, Leszek Cichoński i Stan Skibby. Świetnie się bawiłem grając i śpiewając ze Stanem wspominkowy, Hendriksowski zestaw. Każdy grał tak dobrze i był taki konkretny. Wcześniej tego samego dnia zagrałem z nimi w rynku na scenie do księgi rekordów Guinessa. Najwięcej gitarzystów grających „Smoke on the Water”. Jedno jest pewne – jeśli nie pobiją tego rekordu, to coś tu jest naprawdę nie tak, ponieważ widzieliśmy przed sobą 6000 grających ludzi! Pod koniec utworu, wszyscy wznieśli swoje, przeważnie akustyczne, gitary w górę i wyglądało jakbyśmy byli w lesie. Nic tylko gitary jak wzrokiem sięgnąć. Graliśmy też „Hey Joe”, ze Stanem na wokalu. W zeszłym roku było nieco ponad 1800 ludzi grających ten utwór. Dzisiaj, w połowie utworu, ściszyli dźwięk tak, że słychać było tylko chórek i tysiące gitar akustycznych wygrywających C, G, D, A, E … Po tym wszystkim, nie wiem jak ten występ mógłby być jeszcze bardziej intensywny, ale był. Tłum reagował na wszystko całym sobą i kiedy wspólnie śpiewali „Smoke” było to najgłośniejsze wykonanie kiedykolwiek. Wielu z nich było już na rynku wcześniej i wiedzieli o tym na pewno! Fantastyczna publiczność. Don zagrał kawałek Chopina, który wszyscy wnet rozpoznali i wiedzieli że ma polskie korzenie.


05.05.2009
'THANKS JIMI FESTIVAL 2009' - W GUITAR PLAYER MAGAZINE
Już pojawiły się pierwsze newsy na internetowych stronach Guitar Player Magazine. Informacja, zdjecia, video [zobacz]


04.05.2009
NA RYNKU WE WROCŁAWIU 1 maja 2009 r. BYŁO - 6346 GITAR !!! :)
TO 3 KROTNIE WIĘCEJ NIŻ WYNOSI AMERYKAŃSKI REKORD GUINNESSA !!! :) (podziękowanie od Leszka Cichońskiego – dla wszystkich) „Przekazuję podziękowania dla wszystkich ekip, które się skrzyknęły, aby zagrać razem we Wrocku: "otwockiej", tej z Bochni, Rzeszowa, ze Śląska... wszystkich ! Dzięki fanom z "Guitar Emotions" oraz kolegom, którzy zagrali na scenie: Ryszard Sygitowicz, Marek Raduli, Mietek Jurecki, Alek Mrożek, Sebastian Riedel, Stan Skibby z Chicago, Feedback Family ze Szwecji, Tood Wolf gitarzysta Sheryl Crow... . Zapraszamy gorąco do obejrzenia: Thanks Jimi Festival był transmitowany przez Internet, aby cały Świat mógł zagrać z nami. Muzyczny most połączył Wrocław z Detroit, Chicago i New York http://www.thanksjimi.com/ - Dzięki Rafałowi Nowakowskiemu - UNDERDOG, zagrali z nami online również w Szwecji http://fampersson.se/, na Węgrzech, a nawet w Australii. Ideę festiwalu online wspiera Guitar Player Magazine, który promuje tę akcję jako 1st of May Word Guitar Day http://www.guitarplayer.com/article/polish-thanks-jimi/apr-09/95773. Tworzymy HISTORIĘ - nową tradycję pierszomajową!" Pozdrawiam - Leszek Cichoński Zapraszamy do Gallery : * zdjęcia Krzysztofa „Kodera' z Bochni * oraz Moniki Worgacz (mamy Oskara – najmłodszego uczestnika GRG 2009) :) Oskar z Krakowa :) - najmłodszy uczestnik GRG 2009, autor zdjęcia - Monika Worgacz (mama:)


30.04.2009
ORGANIZACJA W DNIU 1 MAJA - WROCŁAW 2009
Kilka ważnych informacji dla Rekordzistów, (które na pewno będą pomocne) dot. 1 maja na wrocławskim Rynku: * próba generalna odbędzie się o godz. 14:00 * trzeba być NAJPÓŹNIEJ o godz. 13:00 * gitary elektryczne przed godz. 12:00, aby się 'dopasować' :) Impreza rozpocznie się tradycyjnie 1 maja w samo południe. Od godz. 12.00 rusza rejestracja Rekordzistów, którzy będą mogli nabyć specjalne bilety. akordy+strojenie+filmy instruktażowe można znaleźć [tutaj] Bohaterowie wieczoru Deep Purple zagrają o godz. 19.00 na wrocławskich Polach Marsowych. Jako suport wystąpi zespół Leszka Cichońskiego z gośćmi: Stan SKibby, Marek Raduli, Sebastian Riedel. Występ ten będzie promował najnowszy album CD+DVD L.Cichońskiego „The Best of Studio & Live” . Koncert Deep Purple za jedyne 40 zł.(Rekordziści)


28.04.2009
ZA DNI PARĘ ... :)
Festival - 'Thanks Jimi' ... 'już za dni parę, za dni parę zabierz plecak swój i gitarę ...' :) tak można już śpiewać, bo emocje rosną z dnia na dzień. A wszędzie coraz głośniej o Leszku o GRG... * zapraszamy [1] [2] * a tu Leszek z prelekcją dla gitarzystów w Bad Antogas na zaproszenie Sri Sri Ravi Shankar'a, zdjęcia: (1) (2) (3) (4)


20.04.2009
'THANKS JIMI' - KOMPOZYCJA LESZKA NA LP 'TRÓJKI' POLSKIEGO RADIA
Kompozycja Leszka Cichońskiego – 'Thanks Jimi' świetnie zaśpiewana przez Sebastiana Riedla (posłuchaj) awansowała z pozycji 49 na 41 !!! Nadal znajduje się w poczekalni do LP pr 3 Polskiego Radia. Zapraszamy gorąco do głosowania (tu) Każdego tygodnia do soboty można oddać swój głos. Wspierajmy naszą muzę !!!


18.04.2009
OFICJALNE FORUM LESZKA I THANKS JIMI FESTIVAL
To już dzisiaj (18 kwietnia) o godzinie 22.00, rusza oficjlane FORUM fanów Leszka Cichońskiego i Thanks Jimi Festival !!! Rejestrujcie się, piszcie i trąbcie o tym wszędzie :) !


06.04.2009
MUZYCZNY MOST DETROIT – WROCŁAW 2009
Rafał Nowakowski (-aka D–UNDERDOG) od 2008 roku,czynnie przyłącza się do idei Leszka – GRG, skutecznie 'zarażając' amerykańską społeczność, aby przyłączyła się do tworzenia muzycznego MOSTU Detroit – Wrocław, który co roku 1 maja ma szansę połączyć dwie półkule. Zapraszamy do poczytania bardzo ciekawego wywiadu z Rafałem, który ukazał się w [POLISH TIMES] , w dniu 18 marca 2009 , oraz na amerykańskim portalu Polaków [poland.us]


25.03.2009
PLAKAT GRG 2009 !
Wszyscy, którzy mają ochotę na rozwieszanie w swoich miastach plakatów GRG 2009, prosimy o kontakt ( beatamodzelewska@o2.pl )


24.03.2009
Leszek na YouTube
Leszek na YouTube Pojawiło się kilka nowych pozycji na YouTube. Zapraszamy gorąco do obejrzenia: Reportaż z DVD (dwie części) [1cz.] [2cz.] oraz wywiad zaproszenie do grania online, który w ramach pomocy i propagowania tej idei, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie MOŻNA rozesłać znajomym, powiesić na forach,gdzie tylko intuicja Wam podpowiada :) Zapraszamy (dwie częsci): [1cz.] [2cz.]


23.03.2009
Leszek w Guitar Player TV
Leszek z utworem własnej kompozycji „Thanks Jimi” w Guitar Player TV [zobacz] Przedstawione tu nagranie pochodzi z ostatniej płyty Leszka „The Best Of Studio & Live” (CD + DVD) . Materiał zarejestrowany podczas Jubileuszu w rodzinnym Wrocławiu, który miał miejsce 24 listopada 2007.


14.03.2009
WARSZATY Z LESZKIEM
W CK w Grodzisku Mazowieckim 14 marca, odbyły się warsztaty gitarowe, które poprowadził Leszek. Obok zgłębiania technik gry na gitarze, uczestnicy warsztatów ćwiczyli utwory Jimiego Hendrixa na Thanks Jimi Festival [zobacz]


26.02.2009
Leszek w radiowej 'Trójce' PR,
z premierą - 'the Best of Studio and Live'.

Przekazujemy radiowo – telewizyjne newsy :
02 marca, odbędzie się oficjalna premiera albumu CD + DVD Leszka Cichońskiego - "the Best of Studio and Live" .
Płyta ta, będzie promowana w radiowej 'Trójce' i w TVP Kultura. 03 marca, o godz. 14.00 ( i tu niespodzianka:) - Leszek będzie gościem Artura Orzecha w pr.III PR, natomiast w pierwszej połowie marca "the Best of Studio and Live" będzie płytą tygodnia.
Dodajmy, iż kompozycja Leszka 'Thanks Jimi" śpiewana przez Sebastiana Riedla, z tej właśnie płyty - zawita na Listę Przebojów 'Trójki'. O fakcie tym, poinformujemy niebawem ;-).


13.02.2009
'HEY JIMI' – NOMINACJA DO FRYDERYKÓW 2009 !
Płyta 'Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa' została nominowana do FRYDERYKÓW 2009 :). [zobacz]
To płyta, gdzie czołówka polskich gitarzystów w swoich aranżacjach, przedstawia 12 utworów Hendrixa . Premiera odbyła się 29 kwietnia 2008. Link na stronę Fryderyków [zobacz]


27.01.2009
KILKA CIEPŁYCH WIADOMOŚCI
04 lutego (g.12.00) – Leszek poprowadzi warsztaty gitarowe w Łazach. Pan profesor :) Cichoński będzie razem z warsztatowiczami
rozgrzewać gitary przed GRG (g.18.00). Na koniec (g.19.00) – koncert. Zapisy na warsztaty – do 30 stycznia. Ten kto ma blisko, mniej lub bardziej daleko :) – zapraszamy.

Najbliższe koncerty Leszka:
05-07 marca – Mysłowice (warsztaty, oraz próba przed GRG)
07 marca – koncert na zakończenie warsztatów.

Koncerty promujące płytę 'The Best of studio & live'
http://blues.com.pl
11-12 marca – Warszawa (Tygmont)
13 marca – Legionowo (MOK)
14 marca – Grodzisk Mazowiecki (MOK)

I taka nasza prośba, aby wesprzeć naszego Leszka w ankiecie – 'III Muzycznej Ankiecie Okolic Bluesa', która ma miejsce na forum http://blues.com.pl/index.php, na który zawsze wrzucam informacje o FCLC i koncertach.
Regulamin – http://blues.com.pl
Tak, tak... może trochę z tym zachodu, jak ktoś nie jest zarejestrowany, ale spróbować można. To taka mała propozycja, gdy znajdzie się chwila wolnego – aby czas wykorzystać trochę inaczej :).
Termin nadsyłania ankiet do 31 stycznia.
Pozdrawiamy ciepło. Załoga FCLC.


23.01.2009
DEEP PURPLE NA THANKS JIMI FESTIVAL
Brytyjska legenda rocka wystapi we Wrocławiu 1 maja 2009.
Autorzy słynnego 'Smoke on the Water' będą gwiazdą tegorocznego 'Thanks Jimi Festival', a gitarzysta Deep Purple – Steve Morse weźmie udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnesa.

Nasz rekord został w 2008 roku POBITY PRZEZ AMERYKANÓW. W Concorde w Californii zagrało 2052 gitarzystów. Czas więc zjednoczyć siły, GITARZYŚCI WSZYSTKICH STYLÓW ŁĄCZCIE SIĘ! – aby pokazać Ameryce, że MOC JEST Z NAMI.
Wielka Gitarowa Orkiestre poprowadzi, jak co roku, pomysłodawca Festiwalu – Leszek Cichoński. Udział w Gitarowym rekordzie zapowiadają m.in. Marek Raduli, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Todd Wolfe – gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, Neal Zaza! i inni.
Jak co roku koncert na rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały świat mógł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy, diagramy, mp3) jest na stronie www.cichonski.art.pl. Nowym utworem do przygotowania będzie 'Smoke on the Water'.
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będą mogli kupić bilet z 60% zniżka na koncert Deep Purple. Koncert ten odbędzie się na Polach Marsowych,
GRG info
www.cichonski.art.pl
www.heyjoe.pl
fanclub.cichonski.art.pl
Koncert Deep Purple – 1.05.09 godz.19.00 Pola Marsowe, Wrocław.
Bilety: 100 zł – promocja do 15.03.09, 120 zł – od 16.03.09. Rezerwacje www.wrockfest.pl


10.01.2009
LESZEK U JURKA OWSIAKA W XVII FINALE W.O.Ś.P. – 2009 !
Zostaliśmy poinformowani, że Leszek zagra
w XVII Finale W.O.Ś.P. – 2009 u J. Owsiaka w Warszawie! Zagra z ekipą z warsztatów ASP – Przystanek Woodstock,.. tak jak tu :) – [zobacz].

Leszek przekazał również do licytacji na Allegro gitarę typ. SRATOCASTER :) z autografami muzyków. Zapraszamy chętnych do licytacji – [Allegro]


31.12.2008
Raz jeszcze życzymy Wspaniałego Nowego Roku, udanej zabawy w gronie Przyjaciół, na prywatkach, balach i przyjeciach...
Chcielibyśmy, abyście ten nadchodzący rok przywitali z pogodą ducha, optymizmem i nadzieją, że w tym NOWYM – zadzieją się tylko dobre rzeczy, a te 'złe' – należycie uda nam się pokonać i przetrwać :). Tego z całego serca życzy...
Załoga FCLC


28.12.2008
You Tube...
Pojawiły się nowe videa na You Tube, z Leszkiem i Timem Mitchelem [ostatnia trasa Leszka]. Jak macie chwilę na posłuchanie fajnej muzy, zapraszam: [łan] [tu]


28.12.2008
LESZEK W W.O.Ś.P. – 2009!
Przed chwilą zostaliśmy poinformowani, że Leszek zagra w Finale W.O.Ś.P. 2009 w Warszawie! Zagra z ekipą z warsztatów ASP – Przystanek Woodstock... tak jak tu :) [zobacz]


20.12.2008
NOWA PŁYTA LESZKA!
THE BEST OF STUDIO & LIVE

W grudniu 2008 ukaże się album CD + DVD
'Leszek Cichoński – The Best of Studio and Live'.
Na płycie audio znalazły się wybrane nagrania studyjne, często unikatowe, zarejestrowane na żywo. Perełkami są nagrania ze studia 'Trójki ', m.in. z Tadeuszem Nalepą, oraz 'All Along the Watch Tower' Boba Dylana, nagrane w Pradze z grupą VBB i Janosem Solti z legendarnej
węgierskiej formacji Locomotive GT.

Leszek & Marek Raduliposłuchaj
Leszek & Sebastian Riedelposłuchaj

Płyta DVD zawiera koncert – 'Jubileusz 50/25'.
50-ciolecie urodzin i 25-ciolecie działalności artystycznej, które święcił w rodzinnym Wrocławiu.
Toast muzyczny w postaci wielogodzinnego koncertu wznieśli wraz z nim jego przyjaciele muzycy, m.in.: Wojciech Karolak, Marek Raduli, Jerzy Styczyński...
Krążek zawiera również dodatkowe atrakcje w postaci bonusów [reportaże o Gitarowym Rekordzie Guinnessa i video clipy]. [sklep]


02.12.2008
MUZYCZNE DŹWIĘKI Z TRASY LESZKA I T. MITCHELLA
Podzielimy się naszym szczęściem i udostępnimy, jeden muzyczny zapis (mp3) z trasy Leszka i Tima. Kreatywny głos Mitchella, oraz niesamowicie brzmiąca gitara Leszka, która w końcówce razem z vocalem [chwilami brzmiący jak Robert Plant ] rozłoży na łopatki największego 'twardziela ' :).

Sad Eyesposłuchaj


28.11.2008
NEWSY Z TRASY LESZEK AND T. MITCHELL
Na koniec trasy z T. Mitchell'em przedstawiamy zebrane z różnych żródeł 'echa'...

Legnica – 18 listopada
[reportaż]
Festival Jesień z Bluesem – 21 listopada
[recenzja] [bluesonline] [foto]
Wrocław – ostatni dzień tej trasy, a przede wszystkim urodziny Leszka! – 25 listopada
[reportaż]


24.11.2008
LESZEK AND T. MITCHELL [video]
Zapraszamy na zapis video z pierwszego dnia koncertu Leszka z T. Mitchell'em, który miał miejsce w legnickim klubie 'Spiż' 18 listopada 2008 r. [zobacz]


18.11.2008
Projekt F3 [video na rockowo]
Trasa z projektem F3: N. Zaza, E. Mantel, F. Opahle & Leszek, dobiegła końca. Ostatni koncert odbył się 16 listopada w Lubinie. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć, w tych koncertach – Radlin 07.11.2008 – You Tube.

Zaza w 'Thanks Jimi' :) Zobaczcie to koniecznie do samego końca

Eric Mantel & Leszek
Leszek i bass
Nail Zaza & Leszek
Florian Opahle & Leszek
Neil Zaza – 'I'm All Right'

Recenzja – Janusza Szmat z koncertu F-3 we Wrocławiu, który miał miejsce 9 listopada w klubie 'Alibi' [poczytaj]


13-15.06.2008
KONCERT W TYGMONCIE
Ledwo pobiliśmy gitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu, a tu przychodzi do mnie wiadomość, że jego niezrównany organizator Leszek Cichoński zawita do Warszawy,
i to z trzema koncertami.

Oczywiście musieliśmy przyjść przynajmniej na jeden z nich. Wybraliśmy 15 maja –
i doprawdy szkoda, że mogliśmy przyjść tylko na ten. Dawno nie widzieliśmy równie udanej imprezy.
Od pierwszego utworu wiedzieliśmy, że będziemy się dobrze bawić. Słuchaliśmy świetnego bluesa! Chociaż... Dało się także słyszeć trochę jazzu, czy może raczej jazzrocka... Najbardziej utkwił mi w pamięci nastrojowy utwór 'Tak blisko, tak daleko',
z którego powiało jakąś tajemniczością.

Klub Tygmont ma niezłą akustykę – i zdyscyplinowaną publiczność, przynajmniej tego wieczoru. Nie podkręcono aparatury na cały regulator, a i tak świetnie było wszystko słychać nawet w najdalszych kątach. I nikt nie rozmawiał głośno w czasie koncertu.
Co do niespodzianek, to my z mężem też zrobiliśmy jedną panu Cichońskiemu. Był przekonany, że na sali była tylko jedna osoba uczestnicząca w – 'Thanks Jimi Festival 2008 '. Jakież było jego zaskoczenie, kiedy w przerwie podeszliśmy do niego po autograf – i przypomnieliśmy mu, że ja też grałam 'Hey Joe' we Wrocławiu. Bardzo się ucieszył. A po przerwie usłyszeliśmy utwór zagrany specjalnie dla uczestników GRG –
i oczywiście był to 'Hey Joe'. Zaśpiewał go Lester Kidson – dawno już nie słyszałam tak świetnej interpretacji. Prawdziwy dynamit!

Tak więc koncert 15 maja udał się nadzwyczajnie. Podziękowania dla muzyków!
A także dla klubu Tygmont, którego kameralne wnętrze z licznymi zakamarkami, ciekawy wystrój, przyjazna atmosfera i uprzejma obsługa też zrobiły swoje.
Postaram się przyjść tu jeszcze kiedyś.

Autor: Joanna Ostrowiecka [FC]


06.06.2008


LESZEK W KAFEJCE PRZY CIEPŁJ KAWIE U ANTONIEGO KRUPY
07 czerwca [sobota] w godz. 11.00 – 12.00 w 'Radiowej Kafejce' u Antka Krupy [Radio Kraków], będzie gościł Leszek, gdzie przy kawie, porozmawiają o ostatniej płycie – 'Hey Jimi'.


06.06.2008
PRZYJACIELE IDEII 'THANKS JIMI'
Rudi Kronfuss wspomniał na swojej stronie o GRG [zobaczcie]


28.05.2008
KRÓTKA TRASA: 'POLAK – WĘGIER DWA BRATANKI'
Leszek zagra krótką trasę z węgierską grupą Egona Poka oraz Zbigniewem Jakubkiem – VBB:

29.05. Otwock [klub Hefajstos]
30.05. Rawa Mazowiecka [XVIII festiwal NOC BLUESOWA – Zamek]
31.05. Chojnów [plener Dni Miasta]


15.05.2008
LESZEK W RADIOWEJ 'TRÓJCE'
W dniu 16.05.2008 [piątek] usłyszymy Leszka 'na żywo' w audycji w radiowej 'Trójce'. Start – godz. 11.05.


09.05.2008
GRG 2008 – 1951 !!!
W tym roku na wrocławskim Rynku, zagrało łącznie – 1951 gitarzystek i gitarzystów – to oficjalny wynik.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 'Thanks Jimi Festival – GRG', które zostały wykonane przez członków Fan Clubu i nie tylko [zobacz]


06.05.2008
FESTIWAL WOBIEKTYWIE
Przedstawiamy bardzo ciekawe zdjęcia z 'Thanks Jimi Festival 2008'. Ich autorką jest Agata W. [www.agataw.pl/grg08]

Autorami obu poniższych filmów są Tomasz i Krzysztof Krajcarscy...


08.05.2007
ŚWIEŻA BUŁECZKA...
Pierwszy reportaż z Wrocławia [czytaj]


26.05.2007
LESZEK & VISEGRAD BLUES BAND
Trasa tego projektu trwa od 27 maja do 16 czerwca br. Koncerty, na które powinien wybrać się każdy, kto ceni bluesa w dobrym wykonaniu. Przebieg trasy znajdziecie w dziale koncerty. Więcej o zespole na stronie visegradbluesband.com


02.05.2007
GRG W BBC NEWS.
Jak Informuje BBC News prawie 2000 muzyków zagrało w polskim mieście Wrocław!

Według ostatecznych obliczeń Komisji na Wrocławskim Rynku przebój Hendrixa 'Hey Joe' i inne utwory zagrało razem 1881 gitarzystów. Pobiliśmy więc własny rekord Guinnessa.


26.04.2007
GRG 2007
THANKS JIMI FESTIVAL 2007 ODBĘDZIE SIĘ JAK ZWYKLE – 1 MAJA.
W tym roku 'bijemy' własny Rekord Guinnessa. Oczywiście spotykamy się jak zwykle na wrocławskim rynku. A poza wspólnym graniem czekać będzie wiele atrakcji koncertowych! To, jak uda nam się majowa impreza zależy w dużym stopniu od Waszej aktywności. Chodzi o to by zarazić gitarowym bakcylem wszystkich przyjaciól, i przyjaciół przyjaciół i...
Wszelkie informacjed dostępne są stronie [GRG]. Szykujcie się :). Zapraszamy też do dyskusji na [Forum].


26.04.2007
Leszek w audycji Artura Orzecha w radiowej 'Trójce'...
26 kwietnia br.[czwartek] Leszek Cichoński o godz. 14:10 będzie gościem Artura Orzecha w radiowej 'Trójce' – na pewno posłuchamy ' Hey Joe ' z wrocławskiego Rynku... ale z którego roku :-) ??? .


15.03.2007
CAŁY ŚWIAT ZAGRA Z NAMI – 'HEY JOE'
Leszek Cichoński przygotował strategiczny plan gitarowej ekspansji :-) i rozszerzenia – 'Thanks Jimi Festival' na cały świat. Zaraził już tym projektem redaktorów magazynu Guitar Player. Bardzo spodobało im się hasło: 1st of May – World Guitar Day !!!

Plan jest taki: Robimy transmisje TV internetową z Gitarowego Rekordu , żeby fani gitary i Jimiego na całym Świecie mogli z nami zagrać Hey Joe... :-)
(portal gazeta.pl chcą objąć imprezę patronatem i bierze na siebie transmisję).
Pomysł akcji ogólnoświatowej ma zaledwie 6 dni, a już są chętni w Berlinie, New York, Monachium i Budapeszcie:). WŁAŚNIE DOŁĄCZYŁA SZWECJA (dwa miasta)
http://www.surrealismmusic.bravehost.com/jimifestival.html
Każdy kto ma znajomych za granica – niekoniecznie gitarzystów – niech im wyśle ten link i zachęci do wspólnego on-line grania 1 maja.


01.03.2007
MIĘDZYNARODOWE ECHA THANKS JIMI FESTIVAL 2007...
Tegoroczna edycja Festiwalu i bicie Rekordu będą miały międzynarodowe 'wsparcie'. Powoli zgłaszają się chętni z całego Światy organizujący zagraniczne 'edycje' Święta Gitary – to prawdziwy Guitar Union. [zobaczcie]


21.01.2007
KONCERT DLA MONIKI, 31.01.2007 – LIZARD KING, ŁÓDŹ
Klub Muzyczny 'Lizard King' i Fundacja 'Połączeni Pasją' zapraszają na ostatni koncert z cyklu – '7 dni koncertów dla Moniki Kuszyńskiej'. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację Moniki Kuszyńskiej (wokalistki Varius Manx). W tym dniu wystąpią: Leszek Cichoński, Proletaryat i Colorado Band.

Kilka utworów z tego koncertu [zobacz wszystkie].


16.12.2006
NOWE GALERIE ZDJĘĆ
Zapraszamy do oglądania nowych galerii zdjęć z Leszkiem w roli głównej.
PLUSZCZOWISKO, 2006
XXII JESIEŃ Z BLUESEM 2006, 24-25.11.2006


12.12.2006
'PLUSZCZOWISKO' – THE MEMORY OF ANDRZEJ PLUSZCZ
Leszek razem z Guitar Workshop, weźmie udział w 'Pluszczowisku', które odbędzie się we wrocławskim klubie jazzowym – 'Rura'. W ten grudniowy wieczór z okazji I rocznicy śmierci – Pluszcza, spotkają się Przyjaciele między innymi Leszek, aby wspólnie zagrać dla Andrzeja.

Pluszcz od 1985 r., występował w szeregach wrocławskiej kapeli Recydywa Blues Band.
Rok temu po powrocie z kolejnej trasy koncertowej, niespodziewanie zmarł. Było to wielkie zaskoczenie dla wszystkich. To wtorkowe spotkanie, poświęcone jest jego pamięci.


22.11.2006
PODWÓJNY JUBILEUSZ LESZKA NA 'JESIENI Z BLUESEM'
...Wystawa plakatów oraz zdjęć uświetni Jubileusz XXV lecia na bluesowej scenie Leszka Cichońskiego. To również XX rocznica jego pierwszego występu w Białymstoku podczas 'Jesieni z Bluesem'... w 1986 roku wystąpił z grupą 'Pazur'. W 1996 r. zagrał ze swoim bandem 'Blues Rock Guitar Workshop'. W 1998 r. dał świetny koncert z Carlosem Johnsonem a w roku 2000 koncertował z Pistol Petem. W roku 2001 wystąpił na wspólnych koncertach ze Stan'em Skibby - wtedy też obaj muzycy przeprowadzili warsztaty gitarowe (2001 r.). W 2003 r. koncertował z John"Broadway Tucker Band...

biografia

Urodziny Leszka (25.11) ...i jakby w prezencie, utwór który wykonuje z grupą VBB znalazł sie na topie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków


13.11.2006

Antoni Krupa, prowadzący – Alternatywną Listę Przebojów w Radiu Kraków, przeprowadził wywiad z Leszkiem. Będzie można go posłuchać – 26 listopada br.:) [niedziela] o godz. 9.30 [tutaj]

Radio Kraków Online
Lista Przebojów Radio Kraków


06.11.2006
KONCERTY Z VISEGRAD BLUES BAND
Leszek i Visegrad Blues Band www.visegradbluesband.com
8 listopada – poprowadzą Warsztaty Bluesowe w Presovie na Słowacji, natomiast 9 listopada – wystąpią na Fesivalu Jazz Presov.


06.11.2006
LESZEK W 'KLUBIE TRÓJKI'
We wtorek, 07.11.06 o godz. 21.30 w programie III Polskiego Radia możemy posłuchać reportażu – wywiadu z Leszkiem Cichońskim, w którym mówi m.in. o swoich fascynacjach... nie tylko muzycznych, o życiu, rodzinie, wartościach, Gitarowym Rekordzie i wielu innych sprawach. Autorem reportażu jest Dorota Jaśkiewicz-Lebek.
>> posłuchaj.


01.11.2006
DAVID PRICE W POLSCE
W sobotę przylatuje do Polski [na stałe ???] David Price – kalifornijski basista zespołu 'John 'Brodway' Tucker', członek zespołu Tucker'a podczas koncertów w Polsce i na Monterey Bay Blues Festival. Przyjaciel Leszka.


24.10.2006
RADIO KRAKÓW – ALTERNATYWNA LISTA PRZEBOJÓW
Kolejne miłe zaskoczenie dla wszystkich Fanów Leszka. Utwór 'All Along the Watch Tower' – Leszek & VBB [Visegrad Blues Band] – znajduje się na 4-tym miejscu Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków. A tutaj możecie zagłosować. Pod tym linkiem możecie posłuchać piękne solo Leszka. Utwór zarejestrowany podczas koncertu w Pradze.


19.10.2006
LESZEK W RADIU BIS
W czwartek, 19.10.06 o godz. 17.15 w Radiu BIS możemy posłuchać wywiadu z Leszkiem Cichońskim. Audycja ta jest skrótem dłuższego reportażu, który będzie wyemitowany w innym programie Polskiego Radia jeszcze w tym roku.


17.10.2006
ZE WSPOMNIEŃ BUSKER'A
Mieliśmy już opowiadania, były relacje i recenzje. Przedstawiamy wam pierwszy wiersz dedykowany Leszkowi... >> Kamila Deba


17.10.2006
ZADUSZKI BLUESOWE – TRIBUTE TO JIMI HENDRIX
Leszek Cichoński zagra zaduszkową trasę koncertową poświęconą Jimiemu Hendrixowi. Program stanowić będą utwory z płyty Cichońskiego 'Thanks Jimi', a także inne kompozycje Hendrixa. Nie zabraknie też muzycznych dedykacji dla Stevie Ray Vaughan'a. >> trasa

Guitar Workshop zagra w składzie:
   Tomasz Grabowy – bass
   Marek Kapłon – drums
   Robert Jarmużek – keyb.
   Leszek Cichoński – guit., voc.


09.08.2006
KONCERT Z DESZCZEM W ROLI GŁÓWNEJ
– ZLOT REKORDZISTÓW GRG 2006, 05.08 – WROCŁAW

Wszyscy chyba zauważyli, że deszcz podczas Leszka występów otrzymuje ostatnio główną rolę: Gitarowy Rekord Guinness'a [1 maja], koncert w Trzebieży [29 lipca], ... i 5 sierpnia Zlot GRG, który w ostatniej chwili zostaje przeniesiony z Wyspy Piaskowej do klubu Łykend – właśnie z powodu deszczu. >> pełna relacja