TV - RADIO - PRASA
Znajdziecie tu kilka filmików, wywiadów radiowych i notatek prasowych... >> zobacz

GRG 2003
...

GRG 2004
Czyż dla każdego gitarzysty nie jest to najpiękniejszy widok...

GRG 2005
Nie ma się co dziwić, to 'urządzenie' też ma struny...

02.05.2006
Oficjalny komunikat...
organizatora GRG 2006.
>> zobacz

04.05.2006
Uczestnicy GRG 2006
Oto opublikowana w Gazecie Wyborczej lista oficjalnie zarejestrowanych uczestników GRG 2006: lista 1 i lista 2

16.05.2006
Certyfikat uczestnictwa...
w GRG 2006 jest do pobrania z ze strony 'rekordowej' Leszka.
>> pobierz

Największa Galeria zdjęć poświęcona GRG...

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej Photo Gallery poświęconej Gitarowemu Rekordowi Guinnessa [wszystkie edycje]. Znajdziecie tam również zdjęcia ze scen muzycznych Świata, na których występował Leszek jak również zdjęcia jego przyjaciół.

Gitarowy Rekord Guinessa 2003...

Po pierwszym GRG Leszek Cichoński powiedział nam:
'Nie Rekord jest ważny w tej imprezie, to tylko pretekst, żeby przyciagnąc media. Kilkuset gitarzystów zagrało razem 'Hey Joe' – dla wszystkich, również dla nas na scenie, było to niepowtarzalne przeżycie, a przy tym zupełnie wyjątkowy hołd dla Hendrixa. Świetnie sprawdziła się akcja edukacyjna - prasa lokalna, portale gitarowe, blues.pl, mp3.wp.pl - podawały akordy do nauczenia na trzy tygodnie przed imprezą. Każdy kto sie ich nauczył - mógł z nami zagrać. Potwierdziło sie moje przekonanie, że mamy świetną, muzykalną i chętnie angażująca sie w ciekawe akcje młodzież. Zaskakująca jest rozpiętość wieku najmołodsza 'gitarzystka' miała 7 lat, a najstarszy nastolatek był... po sześćdziesiątce. Był jeden gość z Brazylii... dwóch gitarzystóew przyjechało ze wzmacniaczami z Berlina. Czytałem komentarze na wp.pl – ktoś przejechał z synem 500 km, zeby zagrać z nami – nie żałuje, był to dla nich 'koncert życia'.
Już przed impreza czułem że warto to zrobić, że to może być coś wyjatkowego. Gdy wybrzmiał końcowy riff wszyscy podnieśli gitary do góry. LAS GITAR przed sceną! Takiego wybuchu entuzjazmu i poczucia jedności nikt się nie spodziewał. Duch Jimiego był z nami – pewnie się cieszył tam 'na górze'. Do tej pory mam ciarki na plecach... Wrocławski Rynek stał sie na chwile światową stolicą gitary. Myślę, że to początek nowej tradycji we Wrocławiu - jestem pewien za rok spotkamy sie znowu.'

...

 

Gitarowy Rekord Guinessa 2004...

...

...

Lista uczestników GRG 2004...

Oficjalny plakat...

2004... To chyba najbardziej znane 'rekordowe' zdjęcie

2004...

 

Gitarowy Rekord Guinessa 2005...

Na Rynek we Wrocławiu...
...zjechali miłośnicy gry na gitarze z całej Polski, a także m.in. gitarzyści z Niemiec i Czech, zarówno ci, którzy wychowali się na muzyce Hendrixa, jak i młodzi z pokolenia techno/hip hop. Wśród gitarzystów znalazł się też prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który objął tę imprezę honorowym patronatem. Wszyscy zostali zarejestrowani [zgodnie z regulaminem Księgi Rekordów Guinnessa] i po wspólnym nastrojeniu gitar [akustycznych i elektrycznych], a także po krótkiej próbie, zagrali 'Hey Joe'.
Próbę bicia rekordu nadzorował przedstawiciel polskiej edycji Księgi. W tym roku uczestnicy wykonali dodatkowo znany przebój 'Little Wing' oraz, po krótkiej lekcji przeprowadzonej przez Leszka Cichońskiego – 'Wild Thing'. Ten ostatni utwór wywołał największy entuzjazm wśród gitarzystów i widowni.
Mimo, że nie udało się pobić światowego rekordu, wrocławskie wydarzenie jest rekordem Europy, a za rok odbędzie się czwarta próba pobicia gitarowego rekordu Guinnessa. 'Hey Joe' na co najmniej 1556 gitarach.

Lista uczestników GRG 2005...

Thanks Jimi 2005. Z przodu [z wąsikiem :)] – Paweł Serafiński, a wesoły w kapelusiku to David Price – basista John Broadway Tucker Band]. Zdjęcie autorstwa Marty Vickers'a [perkusisty John Broadway Tucker Band].

2005...

 

Gitarowy Rekord Guinessa 2006...

02.05.2006 - 11.00'
1581 gitarzystów zagrało 1 maja 2006 roku na wrocławskim Rynku znany temat blues-rockowy 'Hey Joe' Jimiego Hendrixa, bijąc tym samym światowy rekord Guinnessa we wspólnej grze na gitarach.
Była to już czwarta próba – rok temu zjawiło się na imprezie 1201 gitarzystów. Poprzedni rekord (1555 gitar) należał do amerykańskiej firmy Epiphone (producenta gitar).

18.30' '– Jeszcze na gorąco. Podajemy nieoficjalne wyniki: 1572 – mamy Record!
14.00'' – Wreszcie przestało padać... Na liście znajduje się 1100 gitarzystów
11.30'' – Na liście znajduje się około 700 gitarzystów
09.14''
– Wg serwisu pogodowego Onet.pl – we Wrocławiu, po południu przejaśni się i przestanie padać.

foto: Artur Guz >> więcej

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich, zwłaszcza tych którzy z przyczyn obiektywnych nie mogli dotrzeć na naszą imprzę, że w IV edycji bicia GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA wzięli udział m.inn.:

Dariusz Kozakiewicz
Jan Borysewicz
Marek Raduli
Leszek Cichoński
Wojtek Pilichowski
Hiram Bullock USA
Clas Yngstrom (Szwecja)
Rudy Kronfuss (Holandia)
Egon Poka (Węgry)
Artur Lesicki
Tomasz Grabowy
Andrzej Malcherek
Aleksander Mrożek
Wojciech Hoffman
Krzysztof Misiak

foto: Artur Guz >> więcej

Thanks Jimi Festival 2006

Tegoroczny 'Thanks Jimi Festival' i co za tym idzie bicie 'Gitarowego Rekordu Guinnessa', zbliżają się wielkimi krokami!

Wszystko to wydarzy się 1 maja na wrocławskim Rynku.
W tym roku będzie jeszcze lepiej niż poprzednio. Poza wspólną zabawą i wspólnym graniem, naprawdę będzie czego posłuchać. Pojawią się prawdziwe gwiazdy gitarowej sceny i to nie tylko polskiej!

T h a n k s J i m i

foto: Dominik Herman >> więcej

Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej liczby gitarzystów i wspólne wykonanie utworu Jimiego Hendrixa – 'Hey Joe' . Akordy są proste, więc każdy, nawet początkujący gitarzysta może zostać rekordzistą. Rok temu Komisja Rekordów Guinnessa zarejestrowała 1201 uczestników – zajrzyj do archiwum GRG i zobacz jak było.

Wrocławskie próby odbywają się w ramach Festiwalu Thanks Jimi' poświęconego muzyce najsłynniejszego gitarzysty Świata – Jimiego Hendrixa. Impreza organizowana jest z inicjatywy Leszka Cichońskiego – cenionego wrocławskiego muzyka i pedagoga, który postawił sobie za cel uczyć co roku nowego utworu Hendixa...

Lista uczestników GRG 2006...

foto: Dominik Herman >> więcej

A tak było w 2006 roku.